Tel:(+90) 212 553 90 90 Cep: (+90) 532 569 08 65
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Lazer Makina

Anasayfa » Lazer Makina

­LAZER MAKİNA

Işınlarla kesme yöntemi olan lazer, tek bir kusur oluşturmadan kesmek istediğiniz her şeyde kullanabileceğiniz bir yöntem. Teknolojinin gelişmesinden sonra hayatın hemen her alanında kullanılır hale gelen lazer neden bu kadar yaygınlaştı, ne kadar hızlı bir performans sağlayabilir ve bunun gibi onlarca soruya makalemizde yanıt vereceğiz. Sanayinin ilerlemesi ve her alanda etkin olarak makineleşmenin görülmesinin ardından lazer ışınları birçok üretim sahasında karşımıza çıkar hale gelmiştir. Lazer ışınını elde etmenin kolaylaşması da lazer makina‘nın yaygınlaşmasında etkili olmuştur. Uygulama alanları genişleyerek artan bu teknoloji harikası neredeyse tüm fabrika lazer makinalarinde etkin olarak kullanıma girmiştir. Lazer makina‘ları, istediğiniz her cismi pürüzsüz bir şekilde kesip, gözle görülmeyen ışınlarıyla seri üretime geçişinizi hızlandıracaktır. Lazer makina kullanacaksanız alacağınız lazer makinanin kaliteli olmasını ve lazer makinada kullanılacak ek ürünlerin de aynı yerden tedarik edilmesine özen gösterin. Başta kaliteli bir lazer makina alarak başlayacağınız üretim size ileriye dönük düşük maliyetli ürünlerin garantisi verir. Makinelerinizde daha az sorunla karşılaştığınız için üretim aksamaz, kullanılan gazın kalitesi de mükemmel kenarlı ürün elde etmenizi sağlar. Bu da sürekli müşteri kazanımını beraberinde getirecektir.

Lazer Makina’nın Maliyete Etkileri Nelerdir?

Öncelikle lazer makina‘nın plakaları kesimi sırasında herhangi bir kalıp kullanılmaz. Bu yüzden kalıba ayıracağınız ekstra bütçe oluşmamış olur. Klasik şekillerden kurtulup, kompleks şekillerin de kesimini sağlamış olursunuz. Böylece ürün yelpazeniz lazer ışınlarının kesebildiği her alanda sürekli genişler. En karmaşık kesimlerde bile kusursuz sonuç almanızı sağlayan lazer makinaler oldukça hızlı çalışır. Bu hız sizin belirli bir zaman aralığında geçmişe göre daha hızlı ve verimli üretim yapmanızı sağlar. Kesim sırasında fire olan parçaların yeniden değerlendirilmesi de lazer makina ile mümkündür. Bu sayede firelerden de kazanç elde edecek, boşa giden tek kuruşunuz olmayacak. Fire parçalardan işlenebilecek büyüklükte ve durumda olan parçaların ortak yüzleri yeniden beraber bir kesime sokulabilir. Buna benzer her detayı talimatlarda görebilirsiniz. Fabrikalaşmanın yaygınlaştığı günümüzde geri dönüşümle karınızı ikiye katlayacaksınız. Size hem zaman kazandıracak hem de şirketinizi markalaştıracak. Çapaksız kesim garantisi ile talimatlara uygun ısıyı ve kesim mesafesini ayarladığınız takdirde lazer makina ile ister tek boyutlu isterseniz de iki ya da üç boyutlu cisimleri ışımalar ile tek parça halinde kesebileceksiniz. Seri üretiminizden evvel zararınızı minimuma kazancınızı maksimuma çıkaracak lazer makina müşterilerinizin sizden talep ettiği hemen her şekli oluşturmanızı sağlayacak.

Lazer Nedir?

Lazer güçlü ışık kaynağına denir. Bu ışık kaynağı aynı anda binlerce ışınım yapar ve etkisi oldukça büyüktür. Geleneksel kesme yöntemlerinden fabrikasyon yöntemlere geçişimizi sağlayan lazer ışınları sayesinde önceden haftalarca süren kesme, markalama işlemleri şu anda saniyeler içinde hallolmakta. Bunu lazerin binlerce ışımasına borçluyuz.

Lazer İle Plaka Kesmek?

Çiziksiz, kesildiği belli olmayan plakalar için geleneksel yöntemleri geride bırakmak şart. Teknolojinin nimeti olan lazer makinaleri sayesinde saniyeler içinde plakalarınız kusursuz köşelere sahip bir hale gelecek. Çelik ve alüminyum üzerinde kesim yapılan lazerler küçük bir kenar genişliğine sahiptir ve kompleks kesimlerde bile kusursuz ürünler verir. İncecik bir lazer ışını üç boyutlu bir çizgiye benzer. Bu çizgiyi siz istediğiniz şekli vermek için kullanabilirsiniz. En sert cisimleri bile güçlü ışımaları sayesinde kolaylıkla kesen lazer makina birim zamanda eskiye oranla daha fazla verim almanızı sağlayacak.

Lazer Kesici Makinelerin Çalışma Şekli Nedir?

Lazer ışını denilen ince üç boyutlu çizgi o kadar incedir ki insan gözü için görünmezdir. Yani kesim anında ışığı görmek mümkün değildir. Işımalar yaparak cisimlere harika şekiller kazandıran lazer makina’nın belli bir çalışma düzeni vardır. Kesim için hazırlanan plakaya ışın değdirilmeden evvel dilerseniz kompleks şekiller için ışının yönünü ayna yardımıyla değiştirebilirsiniz. Dış bükey, düz, iç bükey aynalar bu işlem sırasında size yardımcı olacaktır. Hangi aynayı kullanacağınız kesmek istediğiniz ürüne göre değişkenlik gösterir. Işın düz bir yol boyunca ilerlerken çapı 1/4 inç kadardır ve bu da insan gözünün görebileceği bir çap genişliği değildir. Plakaya değmeden evvel bölme deliğinden geçen lazer ışını bu delikten akan çeşitli gazlarla temas eder. Bu gazlar ona keskinlik ve kusursuzluk sağlar. Oksijen ve azot gazının sıkıştırılmış hali olan gaz ışınla temasın ardından lazer kesim işlemi kesme kafasının üzerinde başlamış olur. Işını belirli bir merkeze odaklamak isterseniz bunun için özel bir mercek kullanmanız gerekebilir. Işın odak noktasının hizasına gelmeli bu sayede ışın değdiği noktadaki ısıyı devamlı olarak arttıracak, pürüzsüz kesimi sağlayacaktır. Kısaca lazer makina mercekler veya ayna yardımıyla kesim işleminin daha pürüzsüz olmasını sağlayabilir.

Lazer Makina’nın Odaklanması Neden Önemli?

Lazer Makinanin kesiminin yapılmak istendiği noktaya odaklanması o bölgede yüksek enerji oluşturacak. Bu enerji oluşumu sayesinde ısı yoğunluğu artmış olacak buna paralel olarak malzeme eriyecek ve kesim sırasında bir miktar buharlaşacak. Yüksek ısı sağlanmadığı takdirde lazer makina köşeleri pürüzlü, kompleks şekillerde düşük verimli ürünler elde etmenizi sağlayacak. Diğer bir anlamda geleneksel yöntemlerden sıyrılıp sanayicilik yöntemiyle çalıştığınız için ısı, odak merkezi gibi durumlar önem kazanmış oluyor. Eğer lazer kesim makinasında çelik ya da metal kesecekseniz ışının kesilecek materyali eritmesini sağladıktan sonra eriyen metalin kırpma işlemi için basınçlı azot kullanmanız gerekir. Tüm bu talimatları lazer makinanın tedariki sırasında detaylıca öğrenmiş olacaksınız.

Lazer Makina’da Kesim Mesafesinin Önemi Nedir?

Lazer Makina ile keseceğiniz ürüne bağlı olarak ısıyı da mesafeyi de ayarlayabilirsiniz. Ancak talimatlara uygun şekilde ayarlamazsanız hem keseceğiniz ürün defolu hale gelecek, hem de enerji zararına uğrayacaksınız. Gözle görülmeyecek kadar hassas ışınlarla işlem yaptığınız için hassasiyetinizi maksimum seviyede tutmalısınız. Doğru kullanmayı başarabildiğiniz takdirde lazer makina eski insan gücüne dayalı yöntemlerle kıyaslanamayacak kadar değerli bir hizmettir. Zamanınızdan, enerjinizden tasarruf yaptıran bu makinalar size verimli bir üretim sahası oluşturur. İşlemi yaparken talimatlardaki mesafeyi, ısıyı kısaca tüm parametreleri doğru ayarladığınızdan emin olun ve sonrasında seri üretiminize başlayın. Yumuşak cisimlerden sert cisimlere kadar saniyeler içinde kesim yapmanızı sağlayan lazer makina ile her alanda hizmet verir hale geleceksiniz. Günümüzde seri üretime geçmeyş başlayan ve şirketini markalaştıran her çalışma sahasında lazer makinalaşmaya bağlı olarak üretimde artış vardır. Müşreti beklemek istemez ve kısa sürede kusursuz ürün neredeyse oraya yönlenir. Rekabeti fazla olan bu sektörde geleneksel kesim yöntemleri size sadece zaman kaybettirir. Hız ve birim zamandan alacağınız verimi arttırmak istiyorsanız lazer makina’yı kullanmalısınız. Eğer Sizde Bir Adet Satın Almak İstiyorsanız Hemen İletişime Geçin.